szukanie zaawansowane


Znaleziono: 1    
Pokaż więcej Amunicja kulowa Norma
Producent:  Norma

Firma NORMA - największy skandynawski producent amunicji kulowej oferuje produkty najwyższej jakości dla myśliwych i strzelców sportowych, obejmujące aż 113 rodzajów nabojów w 40 kalibrach.NORMA jest amunicją rekomendowaną przez takich producentów broni, jak: Blaser, Krieghoff, Chapuis Arms, Ceska Zbrojovka, Merkel-Suhl, Sako, Antonio Zoli, Weatherby, Verney-Carron.

Obecnie dostępne są następujące rodzaje pocisków:

ORYX
To najmłodszy rodzimy produkt Normy. Uważany za bardzo uniwersalny pocisk, którego ołowiany rdzeń jest trwale połączony z płaszczem, co gwarantuje niemal pełne zachowanie masy pocisku po przejściu przez tuszę. Pogrubiona tylna część płaszcza ogranicza nadmierne grzybkowanie. Dzięki temu pocisk w tuszy otwiera się na cztery równomiernie rozkwitające części.

VULKAN
Konstrukcja pocisku sięga lat 80-tych. Jego cienki płaszcz zawijany w części górnej do środka rdzenia powoduje natychmiastową reakcję grzybkowania. Uważany za jeden z najskuteczniejszych pocisków do strzelań na niewielkie odległości np. w pędzeniach, powodujący natychmiastowy efekt obalający.

ALASKA
Pocisk opracowany na bazie tradycyjnego półpłaszcza typu SP (Soft Point). Unowocześniony płaszcz pocisku jest pogrubiony w tylnej części, co wymusza zahamowanie jego dalszego rozrywania. Bardzo doceniany przez myśliwych preferujących spacer po lesie, jako odporny (dzięki dużej masie) na drobne przeszkody na torze lotu (trawa, drobne gałązki itp.).

PLASTIC POINT
Konstrukcja pocisku taka jak w Alasce, lecz jego ołowiany wierzchołek zastąpiono twardym plastikiem, zapobiegającym odkształceniom podczas częstego ładowania i rozładowywania broni.

NOSLER BALLISTIC TIP
Bardzo celny pocisk amerykańskiego producenta firmy Nosler, charakteryzujący się szczególnie dobrymi parametrami balistycznymi przy strzałach na duże odległości. Posiada ostry wierzchołek wykonany z poliwęglanu, zabezpieczający go przed deformacją podczas przeładowywania broni.

NOSLER PARTITION
Pocisk amerykańskiego producenta firmy Nosler. Jego konstrukcja charakteryzuje się poprzeczną przegrodą rdzenia ołowianego, powodującą kontrolowaną strefę deformacji pocisku po uderzeniu w tuszę. Dzięki tej konstrukcji pocisk głęboko penetruje tuszę, nie ulegając fragmentacji.

SWIFT SCIROCCO
Skonstruowany wyłącznie dla szybkich kalibrów typu Magnum (7mm Rem. Mag. i .300 Win. Mag.). Charakteryzuje się niezwykłą celnością na bardzo dużych dystansach, a jednocześnie wysoką skutecznością obalania. Polimerowy wierzchołek pocisku zapobiega odkształceniom przy przeładowywaniu broni.

SWIFT A-FRAME (TXP)
Pocisk amerykańskiego producenta firmy Remington. Przeznaczenie pocisku takie samo, jak w przypadku Nosler Partition. Budowa zbliżona, lecz posiada on wzmocnioną przegrodę poprzeczną i znacznie pogrubiony płaszcz, dzięki czemu przy trafieniu w tuszę pocisk rozwija się tylko do miejsca przegrody poprzecznej. W efekcie zapewnia on głęboką i maksymalną penetrację. Zalecany dla amatorów polowań afrykańskich. Produkowany nawet w najmocniejszych kalibrach.

BARNES SOLID
Nabój stworzony dla myśliwych, polujących na "wielką piątkę". Jest to ciężki pełnopłaszczowy pocisk z zaokrąglonym wierzchołkiem, zapewniającym bardzo głęboką penetrację. Produkowany tylko w najcięższych, typowo afrykańskich kalibrach (.375 H&H, .416 Rigby, .458 Win. Mag.).

SOFT POINT
Tradycyjny i najtańszy pocisk półpłaszczowy starszej generacji, stosowany od wielu lat przez większość producentów amunicji myśliwskiej, charakteryzujący się szybkim grzybkowaniem po uderzeniu w przeszkodę lub tuszę.

FULL JACKET
Tradycyjny pocisk pełnopłaszczowy, stosowany od wielu lat przez większość producentów amunicji.

JAKTMATCH
Najtańsza pełnopłaszczowa amunicja, pakowana po 50 szt. Stworzona dla potrzeb treningu myśliwskiego oraz dla strzelców sportowych.

Pobierz informacje o pociskach w formie pliku PDF.Kaliber: 
Rodzaj pocisku: 
Masa pocisku: 
Wielkość opakowania: 

Cena: 
Stan: 

   Znaleziono: 1    
Liczba pozycji w koszyku: 0
Wartość: 0.00zł
WEATHERBY
FAIR
REMINGTON
WINCHESTER
BROWNING
MIROKU
RUGER
SAGA
HORNADY
SELLIER&BELLOT
FEDERAL
NIKE-FIOCCHI
NORMA
RCMAK
MEOPTA
DOCTER
STEINER
LEUPOLD
NIGHTFORCE
INOVA
MAGLITE
RECTA
EKA
MUELA
HELLE
FALLKNIVEN
VICTORINOX
BUCK
DMT
GIV
EASY HIT
UNCLE MIKE'S
HOPPE'S
STONEY POINT
BUTLER CREEK
BETER
LE CHAMEAU
CEZAR
STETSONOstrzarki do noży


Zamek na spust

powered by H@ndel
Pomoc Kontakt Hurtownia Mapa dojazdu Moje konto Jak kupować? Strona główna