Kategorie

Darmowa dostawa od 300zł

Nóż Fallkniven F1L

FAL-F1L
Producent: Fallkniven
Kod producenta: F1L
Dostępność:
Jest Jest
szt.
775,00 zł
F1 to nóż - legenda. Obok modelu A1 jest najdłużej produkowanym nożem firmy Fallkniven. Już w 1995 roku został doceniony przez szwedzką armię i do dziś służy jako przepisowy nóż przetrwania szwedzkich pilotów wojskowych, a w roku 2000 przeszedł amerykańskie testy i został zaaprobowany do podobnych zastosowań w US Navy i AirForce

Głownię o profiliu drop-point wykonano z trójwarstwowego laminatu, którego rdzeń stanowi twarda, odporna na stępienie stal VG10, a płazy ze sprężystej i bardzo odpornej na korozję stali 420J2. Klinga to klasyk DPwyprowadzona pełnym, płaskim szlifem, który przy samej krawędzi przechodzi w lekko wypukły koniec (tzw. convex). Dzięki takiemu połączeniu nóż tnie dobrze, nawet pomimo stosunkowo grubego ostrza. Dodatkowo brak klasycznej krawędzi tnącej poprawia wytrzymałość, oraz odporność na uszkodzenia i wyszczerbienia. F1 pomimo dość niepozornego wyglądu jest mocnym nożem. Według danych producenta głownia modelu F1 łamie się dopiero przy obciążeniu 101 kg.

Rękojeść noża stanowi tworzywo o nazwie
Thermorun. Rękojeść jest stosunkowo płaska, znakomicie układa się w dłoni, a antypoślizgowa faktura daje pewność przy pracy w praktycznie każdych warunkach. Nóż posiada niewielki jelec. Zapewnia on bezpieczeństwo przy typowych pracach jak cięcie, struganie itp. Stalowy trzpień, na którym opiera się rękojeść, jest odsłonięty w jej tylnej części i może służyć do uderzania.

Do noża dołączono elegancką pochwę wykonaną z czarnej skóry.

Wspaniały wybór dla każdego, kto poszukuje prostego ale wytrzymałego noża użytkowego. Wykonany z dobrych materiałów, prosty i ponad wszystko zaprojektowany tak, aby sprostać ciężkim wymaganiom ludzi używających noży w codziennej pracy.

 

Dane techniczne:

   Długość całkowita: 210 mm

   Długość ostrza: 97 mm

   Grubość ostrza: 4,5 mm

   Waga : 150 g

   Stal: Lam. VG-10W

   Twardość: 59 HRC

   Rękojeść: termorun

   Etui : skóra

 

Zestaw zawiera:

   nóż

   etui

Gwarancja: 2 lata