Kategorie

Darmowa dostawa od 300zł

Nóż Fallkniven F1nz

FAL-F1NZ
Producent: Fallkniven
Kod producenta: F1NZ WOLF
Dostępność:
Jest Jest
szt.
750,00 zł
F1 to nóż - legenda. Obok modelu A1 jest najdłużej produkowanym nożem firmy Fallkniven. Już w 1995 roku został doceniony przez szwedzką armię i do dziś służy jako przepisowy nóż przetrwania szwedzkich pilotów wojskowych, a w roku 2000 przeszedł amerykańskie testy i został zaaprobowany do podobnych zastosowań w US Navy i AirForce

Rękojeść noża stanowi tworzywo o nazwie Thermorun
. Rękojeść jest stosunkowo płaska, znakomicie układa się w dłoni, a antypoślizgowa faktura daje pewność przy pracy w praktycznie każdych warunkach. Nóż posiada niewielki jelec. Zapewnia on bezpieczeństwo przy typowych pracach jak cięcie, struganie itp. Stalowy trzpień, na którym opiera się rękojeść, jest odsłonięty w jej tylnej części i może służyć do uderzania.

Wspaniały wybór dla każdego, kto poszukuje prostego ale wytrzymałego noża użytkowego. Wykonany z dobrych materiałów, prosty i ponad wszystko zaprojektowany tak, aby sprostać ciężkim wymaganiom ludzi używających noży w codziennej pracy.


Ten model do niedawna nazywał się F1NZ WOLF, obecnie nazywa się po prostu F1NZ. Zastąpił on poprzednią wersję - ulepszeniu poddano głownię (stal VG-7) oraz ulepszono etui.


Dane techniczne:

   Długość całkowita: 210 mm

   Długość ostrza: 97 mm

   Grubość ostrza: 4,5 mm

   Waga : 150 g

   Stal: Lam. VG-7

   Twardość: 59    HRC

   Rękojeść: Thermorun

   Etui : Zytel nowa wersja

 

Zestaw zawiera:

   nóż

   etui

Gwarancja 2 lata